McDonald’s cup –okresní finále

29.dubna 2024  |

Ve čtvrtek 25. dubna se konal velký finálový turnaj našeho okresu. Bohužel nás zasáhla marodka a nakonec jsme se sešli o dva hráče chudší.  Hrálo se systémem dvou skupin po čtyřech týmech. V základní skupině hrál každý s každým. Do vyřazovací části postoupily dva týmy ze skupiny. Vítěz postoupil do krajského finále ve Vlašimi.

Nakonec jsme se nalosovali do skupiny s Loděnicemi, Komárovem a 2. ZŠ Beroun, kde jsme začali v pozici outsidera skupiny. To jsme ale chtěli změnit. V prvním zápase jsme se setkali s Loděnicemi a začátek to byl těžký. Během chvíle jsme inkasovali dva góly. Naštěstí Jáchym Tolman nezapomněl z minula, jak se dávají góly a postupně otočil zápas. Bohužel jsme vedení neuhlídali a zápas nakonec skončil remízou 3:3. Další v pořadí byl divoký zápas s Komárovem, kterému jsme měli co oplácet. Zápas se proměnil v  bojiště neskutečně vyrovnaných týmů a vedení se postupně přelévalo ze strany na stranu. Před koncem zápasu  jsme vyhrávali o jednu branku a to díky dvěma únikům Jáchyma Tolmana a Tobiáše Krumphanzla, který tým ve čtvrtek doplnil. Když jsme před koncem zápasu dostali vyrovnávací gól, vypadalo to na další remízu. To ale nechtěl dopustit žolík Tomáš Plecitý a v samostatném úniku se nemýlil. Díky tomu jsme Komárovu oplatili úterní porážku a vyhráli 4:3. V posledním zápase jsme si mohli zajistit nečekaný postup do vyřazovací části, proti 2. ZŠ Beroun. Zde nás bohužel soupeř přehrával a ani branka Tobiáše Krumphanzla a vlastní gól soupeře nepomohly , zápas jsme prohráli 2:4. V ten moment jsme nevěděli, jestli postoupíme. Naštěstí poslední zápas zbylých soupeřů dopadl v náš prospěch a my jsme fantasticky postoupili mezi čtyři nejlepší týmy. V semifinále jsme narazili na vítěze předchozí skupiny, suverénní Zdice. I přesto, že ostatní soupeře Zdice přehrávali, s námi hráli vyrovnanou hru. Bohužel jsme ale dostali dva nešťastné góly, na které odpověděl jen jedním gólem z dálky Daniel Kůta, a my jsme prohráli semifinále 1:2. V boji o třetí místo jsme narazili na Žebrák. Velmi rychle jsme dostali dva góly, ale nevzdávali jsme se. Daniel Kůta vyslal další dalekonosnou střelu, kterou jsme po hezkém odrazu od břevna snížili stav. Z gólu jsme se neradovali dlouho. V další akci soupeř dalekým obloukem odskočil na rozdíl dvou branek. Zde se konečně projevila naše tajná síla – Lucinka Perglerová, která našla odražený míč, nedala brankáři šanci a vstřelila svůj první gól. Bohužel, to byl poslední gól, který padl, a my jsme prohráli 2:3. V této kategorii se zúčastnilo celkem 18 týmů. Naše škola se umístila na skvělém 4. místě z osmnácti škol. Nechali jsme za sebou spoustu i velkých škol z lidnatějších měst. Pro naši školu je to výborný úspěch. Doufáme, že tento úspěch bude pro naše fotbalisty dostatečným zážitkem a motivací. Děkujeme za reprezentaci školy všem zúčastněným.

Dnes je 15. května 2024
a svátek má Žofie.